Utworzono dnia 23.04.2024

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi wykonywaliśmy w szkole różnorodne działania tj. pogadanki na lekcjach, śpiewanie piosenek, tworzenie plakatów i laurek dla Ziemi. Przeprowadziliśmy też międzyklasowy konkurs ekologiczny dla klas IV, V i VI. Klasy rywalizowały w dziewięciu różnych w konkurencjach. Najwięcej punktów uczniowie uzyskali w konkurencjach tj. plakat na temat OZE, pokaz mody ekologicznej, zaśpiewanie piosenki dla Ziemi i rozpoznawanie drzew po ilustracji. Najtrudniejszą dla wszystkich klas okazała się konkurencja kalambury, w której uczniowie mieli pokazać wylosowane przysłowie związane ze zwierzętami. Konkurs został rozstrzygnięty przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W wyrównanej konkurencji pierwsze miejsce z ilością 18 punktów uzyskały klasy V i VI, a drugie klasa IV otrzymując dwa punkty mniej od pozostałych klas. (A. Dębek).

Utworzono dnia 23.04.2024, 19:27