Przegląd Dziecięcej Piosenki Ludowej GAIK

Utworzono dnia 12.04.2024

W XII Powiatowym Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Ludowej GAIK w Dęblinie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 1-3 uczennice klasy 3: Zofia Warowna, Zuzanna Beczek oraz Iga Papirkowska zdobyły wyróżnienia. W kategorii klas 4-8 wyróżniony został Wojciech Koźlak z kl.4, wyróżnienie specjalne otrzymała Wiktoria Pietrzak z kl.6. Miejsca na podium zajęły uczennice klasy 6: III miejsce Kamila Przybysz, I miejsce Maria Łubianka. Bardzo cieszy fakt, że wszyscy nasi uczniowie zostali zauważeni i nagrodzeni, szczególnie, że wykonywali repertuar ludowy, który nie jest zbyt popularny wśród dzieci i młodzieży i niełatwy do śpiewania. Ciężka praca, często także w czasie wolnym po lekcjach, przyniosła pożądane efekty a uczniowie mogą kultywować bogatą tradycję ludową naszego regionu i kraju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (A. Burcon).

Przegląd Dziecięcej Piosenki Ludowej GAIK

Utworzono dnia 12.04.2024, 15:52