Śłubowanie klasy I

Utworzono dnia 24.10.2018

23 października od samego rana w Szkole Podstawowej im Orła Białego w Czernicu panowała radosna atmosfera . Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej oraz zaproszeni goście - wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł uroczysty moment. Punktualnie o godzinie 11.30 – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali gorąco rodziców, Panią Dyrektor Beatę Kania, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, recytowane wiersze i tańce, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy wyrecytowali tekst Ślubowania . Po złożeniu Ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani Dyrektor, dotykając ,,wielkim ołówkiem” - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Pierwszoklasiści przyjęli również życzenia i prezenty ufundowane przez rodziców, czyli okolicznościowe medale i przepyszny tort .  (B. Dawidek)

Ślubowanie I klasy

Utworzono dnia 24.10.2018, 22:04