Spotkanie ze strażakami OSP w Czernicu

Utworzono dnia 17.10.2018

Wizyta strażaków w naszej  szkole wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji Planu Profilaktyki Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernicu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę. Duża część dzieci, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.   (I. Łubianka)

Spotkanie ze strażakami.

Utworzono dnia 17.10.2018, 18:44