5. rocznica nadania naszej szkole imienia Orła Białego

Utworzono dnia 31.05.2023

Już od pięciu lat Orzeł Biały patronuje naszej szkole. Z tej okazji 18 maja 2023r. odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęliśmy ją od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, który został napisany na tę okoliczność.

Następnie Pani Dyrektor Beata Kania powitała przybyłych gości – Wójta Gminy Kłoczew pana Zenona Stefanowskiego wraz z pracownikami, kierownik Centrum Usług Wspólnych panią Alicję Pietrzak, księży pracujący w naszej parafii, dyrektorów szkół i przedszkoli,  radnych i sołtysa wsi Czernic, Radę Rodziców, zespół „Czerniczanki z Kapelą”, nauczycieli i uczniów.

Po przemówieniu odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie przypomnieli dzień nadania imienia naszej szkole oraz historię patrona. Występy pierwszoklasistów i dzieci z oddziału przedszkolnego wprowadziły nas w tematykę symboli narodowych. Później inscenizacja w wykonaniu uczniów kl. IV-VI  przypomniała wszystkim zgromadzonym trudne momenty historii naszego narodu oraz poświęcenie Polaków w walce o niepodległość.  Drugoklasiści i trzecioklasiści zachwycili wszystkich przybyłych tańcem narodowym „Krakowiak”.

Wybrzmiałe podczas uroczystości pieśni oraz wiersze patriotyczne udowodniły, że nasi uczniowie kochają swoją Ojczyznę i będą z wszystkich sił dbać o nią.

W kolejnej części obchodów Pani Dyrektor wraz z Wójtem Gminy Kłoczew nagrodzili uczestników konkursu na hymn szkoły, a lokalny zespół ludowy „Czerniczanki z Kapelą” uświetnił naszą uroczystość wykonaniem pieśni „Orzeł Biały” oraz „Nasz Czernic”.

Nie zabrakło również podziękowań i gratulacji ze strony zaproszonych gości, jak również momentów wzruszeń.

To był naprawdę wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej.

(M. Kuśmierek, A. Burcon. A. Kłusek, E. Hejduk, A. Głodek, M. Kustra

5. rocznica nadania naszej szkole imienia Orła Białego